آنزیم تراپی

با آنزیم تراپی آشنا شوید

آنزیم تراپی یک روش درمانی مدرنه که برای رسیدگی به پوست صورت و رفع مشکلات آن استفاده میشه که هدف اصلی اون اینه که واکنش های بیوشیمیایی که در بدن رخ میده را به حداکثر برسونه.  آنزیم تراپی نه تنها پوست را عمیقاً از سلول های مرده پاک می کنه،  بلکه آن را با اکسیژن اشباع می کنه.

با ما در این مقاله از مانیا آکادمی، بهترین آموزشگاه اسکین کر در تهران همراه باشید تا با آنزیم تراپی که یکی از سرفصل های آموزش ما هست، بیشتر آشنا بشید:

روشهای پاکسازی پوست

استفاده از روش های مختلف مراقبت از پوست اهمیت زیادی دارد

استفاده از آنزیم تراپی برای صورت

لایه برداری آنزیمی یک روش نسبتاً ملایمه.  با کمک اون، پوست برای لایه برداری اسیدی قوی آماده می شه.  بر این اساس، می توان آن را 1-2 بار در هفته انجام داد.  آنزیم تراپی توسط متخصصین زیبایی ما در آموزشگاه اسکین کر در تهران برای دستیابی به یک پوست جوان استفاده آموزش داده میشه. آنزیم هایی که فعالند به کاهش سن و کنترل روند طبیعی پیری کمک می کنند. این روند به این صورت انجام می شه که آنزیم ها به هم متصل شده، سلول های مرده را حذف می کنند و فرآیندهای انجام گرفته در بدن را بازیابی می کنند. بنابراین، تجدید و جوان سازی سلول های پوست صورت وجود دارد. این روش به حل مشکلات پوستی مانند:

  • کم آبی بدن
  • منافذ بزرگ
  • سیاهی زیر چشم
  • تورم و از بین رفتن تناسب صورت
  • لکه های پیری

روش مدرن پاکسازی پوست

آنزیم تراپی یک روش مدرن پاکسازی پوست است

قبلا تو مقاله دوره تخصصی فشیال روشهای مختلف پاکسازی پوست رو توضیح دادیم

ویژگی آنزیم تراپی

روش مدرن آنزیم تراپی یا همان طور که به آن آنزیم درمانی نیز گفته می شه، تکنیکیه که شامل استفاده از آنزیم ها برای به دست آوردن یک پوست زیبا و شفاف است. نتیجه ای که آنزیم درمانی می دهد بلافاصله قابل توجه است و هیچ عوارضی ندارد، بنابراین اغلب به عروس خانم ها توصیه می شود تا با انجام آن در روز عروسی زیبا به نظر برسند.  آنزیم تراپی را می توان به عنوان بخشی از روش های مزاقبت از پوست و آماده کردن آن برای استفاده از محصولات دیگر به کار برد و یا به عنوان یک روش جداگانه پاکسازی پوست استفاده کرد.

مزایای آنزیم تراپی

به طور کلی می توان مزایای زیر را برای آنزیم تراپی در نظر گرفت:

  • تحریک عضلات صورت
  • گردش خون را بهبود می بخشه و اثر لیفتینگ را افزایش می ده.
  • پوست صورت پاک می شه، منافذ کاهش می یابه و رنگ چهره یکنواخت می شه.

روند درمان با کمک آنزیم تراپی صورت چگونه است؟

این روش بر اساس خاصیت آنزیم ها شکل می گیره که برای از بین بردن ناخالصی های موجود بر پوست و حذف سموم از لایه های عمیق پوست است. بنابراین، بر اساس آن ها، موثرترین لایه برداری برای صورت انجام می شه. با کمک آنزیم ها لایه برداری سطحی انجام می شه که برای سلامتی بیمار کاملا بی خطره و هیچ گونه عوارضی ندارد.

در آموزشگاه اسکین کر در تهران، روش آنزیم تراپی با پاکسازی صورت آغاز می شه.  برای این کار با کمک لوسیون های مخصوص، بقایای آرایش را پاک می کنند. سپس دستگاه بخور روی پوست اعمال می شه. این دستگاه ویژه برای باز کردن منافذ پوست تحت تاثیر بخار گرم طراحی شده. این مرحله از اهمیت زیادی برخورداره، زیرا آنزیم ها در یک محیط مرطوب خواص خود را فعال می کنند.

آنزیم ها به صورت پودری عرضه می شوند که با آب تصفیه شده رقیق شده. علاوه بر این، مخلوط بلافاصله قبل از استفاده روی پوست صورت رقیق می شه. ماسک به مدت 10 دقیقه روی صورت باقی می مونه. سپس با آب گرم شسته شده و از سرم احیا کننده استفاده می شه.

لایه برداری آنزیمی چگونه کار می کنه؟

به آنزیم تراپی، لایه برداری آنزیمی نیز گفته می شه و هنگامی که روی پوست استفاده می شه، سلول های مرده را داخل خود به آرامی حل کرده و یک لایه برداری سریع و بدون درد ایجاد می کنه.  آنزیم ها روی سطح پوست کار می کنند و به عمق پوست و منافذ نفوذ نمی کنند. علاوه بر پاکسازی و لایه برداری، آنزیم ها چربی را جذب می کنند و آن را کاهش می دهند و از تشکیل جوش های سر سیاه و آکنه جلوگیری می کنند.  آنزیم تراپی بهتر از اسکرابه و مکانیسم اثر آن مشابه لایه برداری شیمیایی است.

آنزیم تراپی برای چه کسانی مناسبه؟

لایه برداری آنزیمی جهانیه.  اون ها برای پاکسازی پوست در هر نوع و سنی مناسبند. برای پوست های چرب به دلیل قابلیت جذب و کاهش چربی و درخشندگی پوست مناسبه. هم چنین مناسب برای پوست های خشک، نازک و حساس نیز می باشند.  اگر می خواهید آنزیم تراپی را امتحان کنید، اما می ترسید،  باید بدانید که آنزیم ها دقیقا همان چیزیند که برای پاکسازی پوست خود نیاز دارید.

نتیجه پس از آنزیم تراپی صورت

به لطف دوره آنزیم تراپی، متخصصان زیبایی به از بین بردن رنگدانه های پوست صورت، کاهش منافذ و از بین بردن آکنه دست می یابند. همه این ها از پیری زودرس پوست جلوگیری می کنه. بسته به روشی که متخصص پوست استفاده می کنه، آنزیم ها کار سیستم های لنفاوی و عروقی بدن را تحریک می کنند و سلول های از دست رفته پوست را بازیابی می کنند.

پس از پایان دوره درمان، شکل صورت به طور قابل توجهی در بیماران بهبود می یابه، میزان بافت چربی زیر پوستی کاهش می یابه و پوست سفت می شه.  سلول های پوست آبرسانی و تغذیه لازم را دریافت می کنند که به صاف شدن چین و چروک ها و خلاص شدن از شر سیاهی زیر چشم کمک می کنه. اثر ماسک آنزیمی پس از اولین عمل قابل توجه است. با این حال، برای دستیابی به یک نتیجه مثبت پایدار و طولانی مدت، حداقل 10 جلسه مورد نیاز است.

آنزیم تراپی توسط متخصص

آنزیم تراپی باید توسط افراد متخصص انجام شود

نتیجه گیری

لایه برداری آنزیمی یا آنزیم تراپی یک روش  موثر در زیبایی برای بهبود بافت صورت و بدن،  بازسازی سلول های پوست و اصلاح عیب های  سطحی اونه. این روش در تمام طول سال از سن 18 سالگی برای انواع پوست به صورت روش های دوره ای یا درمان های سریع استفاده می شه و تنها با انتخاب درست ، نتیجه مورد انتظار در قالب ظاهری جذاب و سالم به دست می آید. این آموزش همراه با ده ها سرفصل آموزشی دیگه تو جزوه ی اسکین کر ما قرار گرفته تا هر زمان که خواستید بتونید بهش مراجعه بکنید.

تماس با مانیا آکادمی

آنزیم تراپی

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

با توجه به مشکلات بوجود آمده برای خطوط تلفن اینترنتی، لطفا جهت اطلاع از دوره های آموزشی و یا دریافت نوبت انجام خدمات زیبایی، با شماره 09198020573 تماس بگیرید.

logo